Blog

5 tipů, jak celoročně zůstat fit

5 tipů, jak celoročně zůstat fit

Změna ročního období, střídání teplot, krátké dny - to všechno na nás působí a bere nám energii i působí na naši imunitu. Jak zůstat ve formě v tomto období?

Choďte na čerstvý vzduch

I když se vám kvůli občas nechce ven, překonejte se a jděte na procházku nebo se běžte proběhnout. Okysličí se vám celé tělo, přijdete na jiné myšlenky, posílíte imunitu a celkově si dobijete baterky.

Přemýšlejte, co jíte

Abyste se cítili dobře, záleží také na stravě. Měla by ale být jiná, než v létě. Zapomeňte na saláty a syrovou zeleninu. Tělo teď potřebuje zevnitř prohřát. Zeleninu ano, ale například pečenou nebo výborné jsou zeleninové polévky s kořením nebo vývary. Skvělé na podpoření imunity je také kysané zelí nebo super potravina kimchi.

Pijte čaje

Stejně tak, jako je to se zahříváním těla pomocí potravin, tak je to i s pitím. Vhodné jsou bylinkové čaje – například šípky, květy černého bezu, lípové květy, lichořeřišnice nebo echinacea. Z exotických bylin je skvělá například posvátná bazalka tulsi. Vynikající na prohřátí zevnitř a proti nemocem je zázvor.

Odpočívejte

I tělo potřebuje nabírat sílu a připravovat se nadcházející zimu. Klidně si dopřejte nějaký den, kdy nebudete dělat nic. Klidně jen ležet, číst si, dívat se na filmy.

Doplňte vitamíny

Jezte sezónní ovoce a zeleninu – jablka, hrušky, kořenovou zeleninu, ale také česnek, který je skvělé přírodní antibiotikum. Vhodné je ale doplňovat vitamíny i navíc, jako například multivitamínovým přípavkem Nutrend MULTIVitamin COMPRESSED CAPS nebo Nutrend Vitamínem C se šípky.

Text: Soňa, Running.cz 

Doporučené produkty